Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Дорослим: пр.Д.Яворницького, 12   Дітям:вул.Шевченко,6а 

Ортодонтичне лікування та естетика

Однією із головних естетичних проблем людини є бажання мати приємний зовнішній вигляд з яскравою посмішкою, яка робить їх життя радісним, викликає позитивні емоції та зберігає життєві сили та здоров’я, підвищує працездатність.
Процес ортодонтичного лікування дуже складний та довготривалий. Є ціла низка відмінностей ортодонтії від інших видів стоматологічної допомоги: 

Є ціла низка відмінностей ортодонтії від інших видів стоматологічної допомоги: 

 • ортодонтичні апарати викликають у пацієнта психоемоційний та фізичний дискомфорт,
 • вік пацієнта, що потребує допомоги близьких, 
 • низька мотивація дітей до лікування.
Тому від співпраці лікаря-ортодонта з пацієнтом залежить успіх лікування!
Як правило, пацієнти звертаються до ортодонта занадто пізно, коли єдиним виходом для нормалізації морфологічних порушень є видалення комплектних зубів, патологічні зміни функції практично неможливо виправити. У випадках спадкових форм зубощелепної аномалії слід починати лікування якомога раніше,  бо це знижує ризик виникнення рецидиву та не обтяжує загальний статус організму пацієнта.

Найкращого ефекту від ортодонтичного лікування можна досягти в період активного росту зубо-щелепно лицьової ділянки, тобто у 6-12 років, застосовуючи конструкції функціональної та комбінованої дії. 

Стимулювати ріст недорозвиненої щелепи, або затримувати ріст розвиненої щелепи можливо за допомогою активаторів Андрезена-Хойпля,  апарата Кларка,  Біоблоків I, II типу.

А розширити зубні ряди кращє за допомогою знімних апаратів з гвинтами. 

Інші переміщення зубів легко виконувати незнімними конструкціями (брекет-системами). 

Незнімна техніка є також апаратом механічної дії, який успішно виправляє морфологічні порушення, але не усуває функціональні порушення. Тому використання профілактичних  апаратів для усунення функціональних порушень є актуальним. 

Найбільш широко використовується в нашій поліклініки техніка «прямої дуги» – основним принципом якої є використання запрограмованих брекетів. 

При сильному звуженні базису щелепи проводиться комбіноване лікування з використанням незнімних розширюючих апаратів Marko Rosa, Hyrax, RME,  а потім брекет-системи.

Також однією з головних задач лікаря-ортодонта є забезпечення стабілізації результату лікування та забезпечення відсутності рецидивів ортодонтичного лікування, тому використовуються знімні та незнімні ретенційні апарати. 

Знімні ретенційні апарати потрібно носити перші 5-6 місяців  24 години на добу, а надалі щє 6 місяців тільки на період сну. Незнімні ретенційні апарати (стандартні дротові, металеві, литі) фіксують на період від 6 місяців до 1,5 року за допомогою композитного матеріалу на оральній поверхні зубів, які переміщували. 


Коли пацієнт звернувся до лікаря-ортодонта нашої дитячої стоматологічної поліклініки 1, то щоб вибрати спосіб ортодонтичного лікування та вибрати конструкцію апарата, лікар-ортодонт проводить: 

 • аналіз анамнезу пацієнта,
 • виявлення спадковості зубощелепних аномалій у батьків та близьких родичів,
 • оцінку загального стану здоров’я пацієнта, рівень фізичного розвитку та фазу росту пацієнта,
 • клінічне обстеження за загально-прийнятими методиками, виявлення стану функції ковтання, жування, мовлення, змикання губ, наявність шкідливих звичок, які призвели до появи зубощелепної аномалії,
 • аналіз морфологічних порушень, 
 • цефалометричні виміри, ОПТГ,
 • вивчення діагностичних моделей,
 • план лікування та підбір апарату. 

Тобто проводиться ортодонтичне лікування згідно з протоколом, та починається з психотерапевтичної підготовки пацієнта. На першій бесіді дається роз’яснення про план ортодонтичного лікування та його тривалість.


Головна особливість ортодонтичного лікування – це дружня атмосфера по відношенню до пацієнта, індивідуальний підхід.  Лікарі-ортодонти допоможуть підняти самооцінку пацієнту, сформувати позитивне ставлення пацієнтів до оцінки своїх зубів.у 


Шановні батьки!

Запрошуємо на прийом та лікування до дитячого відділення стоматологічної полікліники 1. Наші лікарі-ортодонти повернуть вашим дітям гарну посмішку та впевненість у собі!

Статтю написала
лікар- стоматолог- ортодонт
Скороходова Тетяна Юрівна


Подробнее о доктореЗаплануйте Ваш візит

-->