Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

068

Молочні зуби. Лікувати чи не лікувати?

Багато батьків задають питання: «Лікувати чи не лікувати молочні зуби. Адже молочні зуби все одно випадуть, а на їхньому місці виростуть постійні.
Дитячі стоматологи нашої поліклініки №1 у Дніпрі кажуть однозначне «Так». Молочні зуби, ушкоджені карієсом, обов'язково варто лікувати.
У цій публікації ми дамо розгорнуту відповідь, на так часто зустрічається питання: «Лікувати чи ні молочні зуби малюкам»

Під кожним молочним зубом знаходиться зародок корінного зуба.

Від пошкодженого молочного зуба, інфекція може поширитися на постійний зуб, який формується під ним.

Молочні зуби виглядають так само, як і корінні. 

Молочний зуб має і нерв, і корінь. Тому хворіти, ушкоджені карієсом молочні зуби можуть так само, як і постійні.

«Хворі» каріозні зуби можуть, крім ніючого або сильного болю, дискомфорту під час їжі, бути причиною інших проблем, пов'язаних зі здоров'ям дитини:

  • бути причиною зниження імунітету
  • стати причиною такого захворювання, як фарингіт
  • сприяти розвитку ларингіту
  • патологій шлунково-кишкового тракту

Зуби, це дуже важлива ланка харчового ланцюжка. Саме здорові зуби допомагають ретельно пережовувати їжу. І навіть втрата одного-двох зубів може призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту.

Навіть невеликий каріозний процес є осередком інфекції, яка може поширитись і на сусідні зуби. Однією з основних причин карієсу постійних зубів є невилікований свого часу карієс молочних зубів.

Мудра природа створила комплекс молочних зубів не просто. Однією з основних цілей молочних зубів є приготування кістково-м'язової системи щелепи до прорізування постійних зубів. І якщо молочний зуб випав або був вирваний, передчасно сусідні зуби прагнуть зайняти його місце. В результаті, постійні зуби прорізуються хаотично, що призводить до утворення неправильного прикусу.


Дитина, у якої здорові, красиві зуби, почувається впевнено, спокійно, не боїться глузування з боку ровесників.

Тому дитячі стоматологи нашої поліклініки закликають усіх батьків до того, щоб спільними зусиллями батьків та лікарів нашої дитячої стоматології у м. Дніпро захистити здорові посмішки наших дітей. Дати малюкам можливість почуватися впевнено, позитивно ставиться до навколишнього світу!


Статтю написала
лікар стоматолог
Копцева Наталія Іванівна


Детальніше про лікаряЗаплануйте Ваш візит

-->