Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

068

Підготовка дитини до першого візиту стоматолога.

Твердження про те, що лікування молочних зубів не потрібно, тому що вони все одно випадуть - не правильно.

Для того щоб фізіологічні зміни молочних зубів на постійні проходили правильно, молочні зуби повинні бути здоровими. Тому перший візит до дитячого стоматолога має бути, коли малюкові виповниться 6-8 місяців. Саме тоді, коли починають прорізатись перші молочні зубки. Повторні візити до дитячого стоматолога мають бути кожні півроку.

Профілактичні огляди вчать батьків правильно стежити за зубами своїх дітей. Дитячий лікар стоматолог дасть відповіді на такі запитання:

  • проконсультує про індивідуальну гігієну ротової порожнини,
  • про правильний вибір зубної щітки та пасти,
  • про правильне чищення молочних зубів.

! Дуже важливо переконатися, що зубощелепна система дитини формується правильно.

Існує ціла низка кроків, які допоможуть полегшити страх перед першим візитом до дитячого стоматолога:

  • Найкраще записатися на той час, який найбільше підходить Вашій дитині за її емоційним станом та розпорядком дня. ! не варто планувати візит до дитячого стоматолога, коли в режимі дня у дитини денний сон. Або у вечірній час, коли малюк уже втомився.

  • Дітям молодшого віку рекомендується взяти з собою улюблену іграшку, щоб спочатку стоматологічний огляд провели іграшку:) Це психологічно дуже сильно допоможе дитині заспокоїтися.

  • В ідеалі перший візит до дитячого стоматолога найкраще запланувати, як знайомство дитини з лікарем, щоб встановити емоційний контакт між дитиною і лікарем. Потрібно постаратися, щоб перший візит залишив лише позитивні емоції, постаратися уникнути негативних емоцій. Тоді другий візит до стоматолога не викличе у дитини страху та негативних емоцій.

  • Батькам необхідно приготувати дитину до візиту до стоматолога. Наприклад, подивитися разом з дитиною мультик про карієс, про те, як шкідливий карієс для ніжних молочних зубиків дитини. Подивитися казку про добру зубну фею. Фахівці рекомендую не говорити такі фрази: "Тобі не буде боляче", "Тобі нічого не робитимуть", "У тебе нічого хворіти не буде" - тому як діти не почують частинку "НЕ". Натомість краще розповісти про сам процес, наскільки це важливо і необхідно дитині та її зубкам.

  • Дитина не зможе як дорослий витримати 2-3 години на кріслі. Тому відразу необхідно запланувати з лікарем кілька візитів, якщо лікувати потрібно кілька зубів.

  • Не варто залишати дитину самої з лікарем, особливо якщо це перші візити до стоматолога і для дитини це новий досвід.


!Пам'ятайте! Боятиметься дитина лікаря чи ні залежить насамперед від батьків. Тому стоматологів насамперед не повинні боятися батьки.

 

Статтю написала
лікар стоматолог
Споріш Олена
Анатоліївна


Детальніше про лікаряЗаплануйте Ваш візит

-->