Ортодонтичне лікування та естетика
Однією із головних естетичних проблем людини є бажання мати приємний зовнішній вигляд з яскравою посмішкою, яка робить їх життя радісним, викликає позитивні емоції та зберігає життєві сили та здоров’я, підвищує працездатність.Процес ортодонтичного лікування дуже складний та довготривалий. Є ціла низка відмінностей ортодонтії від інших видів стоматологічної допомоги:
Є ціла низка відмінностей ортодонтії від інших видів стоматологічної допомоги:
- ортодонтичні апарати викликають у пацієнта психоемоційний та фізичний дискомфорт,
- вік пацієнта, що потребує допомоги близьких,
- низька мотивація дітей до лікування.
Тому від співпраці лікаря-ортодонта з пацієнтом залежить успіх лікування!Як правило, пацієнти звертаються до ортодонта занадто пізно, коли єдиним виходом для нормалізації морфологічних порушень є видалення комплектних зубів, патологічні зміни функції практично неможливо виправити. У випадках спадкових форм зубощелепної аномалії слід починати лікування якомога раніше, бо це знижує ризик виникнення рецидиву та не обтяжує загальний статус організму пацієнта.
Найкращого ефекту від ортодонтичного лікування можна досягти в період активного росту зубо-щелепно лицьової ділянки, тобто у 6-12 років, застосовуючи конструкції функціональної та комбінованої дії.
Стимулювати ріст недорозвиненої щелепи, або затримувати ріст розвиненої щелепи можливо за допомогою активаторів Андрезена-Хойпля, апарата Кларка, Біоблоків I, II типу.
А розширити зубні ряди кращє за допомогою знімних апаратів з гвинтами.
Інші переміщення зубів легко виконувати незнімними конструкціями (брекет-системами).
Незнімна техніка є також апаратом механічної дії, який успішно виправляє морфологічні порушення, але не усуває функціональні порушення. Тому використання профілактичних апаратів для усунення функціональних порушень є актуальним.
Найбільш широко використовується в нашій поліклініки техніка «прямої дуги» – основним принципом якої є використання запрограмованих брекетів.
При сильному звуженні базису щелепи проводиться комбіноване лікування з використанням незнімних розширюючих апаратів Marko Rosa, Hyrax, RME, а потім брекет-системи.
Також однією з головних задач лікаря-ортодонта є забезпечення стабілізації результату лікування та забезпечення відсутності рецидивів ортодонтичного лікування, тому використовуються знімні та незнімні ретенційні апарати.
Знімні ретенційні апарати потрібно носити перші 5-6 місяців 24 години на добу, а надалі щє 6 місяців тільки на період сну. Незнімні ретенційні апарати (стандартні дротові, металеві, литі) фіксують на період від 6 місяців до 1,5 року за допомогою композитного матеріалу на оральній поверхні зубів, які переміщували.
Коли пацієнт звернувся до лікаря-ортодонта нашої дитячої стоматологічної поліклініки 1, то щоб вибрати спосіб ортодонтичного лікування та вибрати конструкцію апарата, лікар-ортодонт проводить:
- аналіз анамнезу пацієнта,
- виявлення спадковості зубощелепних аномалій у батьків та близьких родичів,
- оцінку загального стану здоров’я пацієнта, рівень фізичного розвитку та фазу росту пацієнта,
- клінічне обстеження за загально-прийнятими методиками, виявлення стану функції ковтання, жування, мовлення, змикання губ, наявність шкідливих звичок, які призвели до появи зубощелепної аномалії,
- аналіз морфологічних порушень,
- цефалометричні виміри, ОПТГ,
- вивчення діагностичних моделей,
- план лікування та підбір апарату.
Тобто проводиться ортодонтичне лікування згідно з протоколом, та починається з психотерапевтичної підготовки пацієнта. На першій бесіді дається роз’яснення про план ортодонтичного лікування та його тривалість.
Головна особливість ортодонтичного лікування – це дружня атмосфера по відношенню до пацієнта, індивідуальний підхід. Лікарі-ортодонти допоможуть підняти самооцінку пацієнту, сформувати позитивне ставлення пацієнтів до оцінки своїх зубів.у
Шановні батьки!
Запрошуємо на прийом та лікування до дитячого відділення стоматологічної полікліники 1. Наші лікарі-ортодонти повернуть вашим дітям гарну посмішку та впевненість у собі!
Статтю написала
лікар- стоматолог- ортодонт
Скороходова Тетяна Юрівна
Подробнее о докторе