Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Рентген-діагностика

Рентген - діагностика зубівНині у стоматології найсучаснішим методом діагностики патологій щелепного ряду – хвороб зубів є рентген-діагностика зубів.

Рентген застосовують:

 • для діагностики захворювання зуба,
 • безпосередньо під час лікування,
 • після лікування – як контроль результатів лікування.

Деякі захворювання зубного ряду лікар стоматолог бачить без додаткової діагностики, і діагностика в цьому випадку необхідна для підтвердження правильності діагнозу і для уточнення ступеня захворювання. Але, у ряді випадків, рентген зуба або ряду зубів є єдиним способом визначення як самого захворювання, так і ступеня тяжкості цього захворювання. Серед таких хвороб зубів можна назвати карієс на апроксимальних (між зубами), піддесневих поверхнях, вторинний карієс, що утворюється під пломбами і коронками. Єдиний спосіб визначити глибину пошкодження зуба карієсом – зробити знімок зуба.
Незамінний рентген зуба як контрольна діагностика під час лікування каналів зуба.
Знімок зубів роблять для оцінки кісткової тканини, що оточує зуб (перипікальна кісткова тканина) в ході діагностики та лікування таких захворювань як періодонтит та пародонтит.
Не обійдеться без знімка зуба і стоматолог хірург при видаленні та імплантації зуба, і лікар ортопед при протезуванні.

Стоматологична рентген-діагностика зубів буває трьох видів:

 • прицільна рентгенографія
 • ортопантомограма
 • компьютерна томографія

Прицільний знімок зубів

Прицільна рентгенографія – це спосіб рентгена зубів, у якому робиться знімок одного або кількох зубів.Що дає цей метод рентгена зубів? Прицільна рентген-діагностика відіграє дуже важливу роль для визначення точного захворювання зуба. З високою точністю виявляється захворювання зуба призначення надалі правильного індивідуального лікування.
Процес отримання прицільного знімку зубів немає протипоказань, оскільки сучасний рентген максимально безпечний людини, випромінюючи мінімальну дозу.
Якщо стоматолог не має потреби діагностувати всю щелепу, а проблема знаходиться локально – в одному зубі, то використовується прицільна діагностика, на яку витрачається значно менше часу як у пацієнта, так і у лікаря.

Панорамний знімок зубів

Наступним видом сучасної рентген діагностики зубного ряду є ортопантомограма. Ортопантомограма – нині є найпопулярнішим методом діагностики у сучасній стоматології. Знімок розташовується на пласкій поверхні так, що виходить розгорнуте зображення щелепи.
Отримані знімки друкують та додатково дають диск. На надрукованому знімку не дуже чітко і добре можна розглянути патології зубного ряду пацієнта. Тому детальне вивчення ортопантомограми лікар-стоматолог проводить за монітором компьютера. При розгляді компьютера, зробленого панорамного знімка, стоматолог має можливість збільшити деякі необхідні моменти знімка. Якість і точність знімка при проведенні ортопантомограми на сучасному діагностичному рентген-обладнанні, виходять такими, що є можливість розглянути найменші області, на яких вже є ураження різноманітних стоматологічних захворювань. І це дає, у свою чергу, можливість призначити раннє, індивідуально-підібране лікування. І унеможливити подальший розвиток патології.

Комп'ютерна томографія

Комп'ютерна томографія – це об'ємний 3D знімок відразу обох щелеп – нижньої та верхньої. Максимальна точність 3D знімка зубів дозволяє ідеально визначити способи, хід лікування та результати при імплантації зубів, при естетичному протезуванні, для лікування при виправленні прикусу. 
У ході томографії можна визначити обсяг і структуру кісткової тканини, стан кісткової тканини. Ці показники є дуже важливими при таких стоматологічних операціях, як імплантація та протезування. Комп'ютерна томографія показує точне розташування нижньощелепного нерва, що зводить нанівець ушкодження цього нерва під час операції.
 Дуже важлива комп'ютерна томографія при лікуванні виправлення прикусу – що дозволяє відстежувати та контролювати результати лікування та спрогнозувати зміну положення зубів.


Основні переваги рентген – діагностики зубів:

 • Рентген – діагностика зубів надає стоматологу повну картину стану зуба чи зубів (зубного ряду), конкретизує місце розташування захворювання, ступінь захворювання, обсяг кісткової тканини.
 • Отримання лікарем стоматологом всієї цієї інформації дає можливість фахівцеві вибрати найбільш правильну в кожному конкретному випадку схему лікування, що дасть кращий і довготривалий результат.
 • Сучасна рентген-діагностика є максимально безпечною для пацієнтів, оскільки має мінімальну дозу рентген-випромінювання. Це дає можливість проводити діагностику на сучасному обладнанні всім групам пацієнтів без обмежень як за віком, так і за іншими параметрами.
 • На сьогоднішній день це унікальна можливість провести повну інформативну діагностику зуба, без якої неможливо поставити правильний діагноз. Адже рентген зубів дозволяє побачити зуб не тільки з усіх боків, а й найголовніше – зазирнути всередину зуба, не розкриваючи його.
 • Рентген зубів дозволяє визначити ще до початку лікування, кількість кореневих каналів та їх стан. Це дуже необхідна інформація, що дозволяє стоматологу правильно та якість провести роботу з обробки та загерметизації каналів.
 • Лікарю хірургу, який збирається проводити імплантацію зубів – рентген діагностика дає повну інформацію про обсяг та структуру кісткової тканини. Ця інформація дуже цінна, що дає можливість правильно і точно встановити імпланти для їх довгої служби.Хірург-імплантолог за допомогою сучасного рентгена визначає місцезнаходження нижньощелепного нерва. Це зводить нанівець, ризик зачепити нижньощелепний нерв під час операції.


Рентген-діагностика зубів – технологія 21 століття, гарантуюча точність постановки діагнозу вище 90% та високу якість лікування.

У нашій стоматологічній поліклініці 1 в м.Дніпро є сучасне рентген-обладнання на якому можна зробити якісний прицільний знімок зуба. З цінами на рентген зубів можна ознайомитись у розділі Прейскурант - Рентген-діагностика зубів.
Панорамний знімок та КТ можна зробити в приватному діагностичному центрі, який розташований поряд з закладом.

Запрошуємо Вас до нашої стоматологічної поліклініки для якісної діагностики, лікування та профілактики зубів!

 

Статью написал
врач - стоматолог
Чередник Александр
Викторович


Подробнее о докторе
Заплануйте Ваш візит

-->