Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Хірургічна стоматологія

Дентальна імплантація зубів

На сьогодні імплантація зубів є нескладною та  малоінвазивною хірургічною процедурою, і використовується при втраті одного, декількох чи навіть всіх зубів. 
Перед процедурою проводиться ретельне планування – повна діагностика стану пацієнта, виявляють наявність протипоказань, визначають тип прикусу та структуру кістки, визначають чи достатній об’єм кісткової пропозиції для вживлення імплантату.
Сама суть процедури – це встановлення зубного імплантату, імплантаційної системи з титану, цирконію та цирконій-оксидної кераміки, з наступним встановленням та кріпленням коронки. Вся процедура проходить під місцевим знеболенням. 
Термін процедури залежить від кожного клінічного випадку, стану кісткової тканини та загального стану пацієнта. 


Перерахуємо основні показання до дентальної імплантації:



  • Часткова або повна відсутність зубів у ротовій порожнині
  • Неможливість та небажання носити знімний протез
  • Еститичні та функціональні показання
  • Коли є виражена алергічна реакція на знімні протези або інша їх непереносимість з яких-небудь причин.
У молодих пацієнтів та людей середнього віку проводиться дентальна імплантація. У людей похилого віку імплантація може проводитись лише у випадку загального доброго стану організму та за відсутності протипоказань до імплантології.
Імплантація зубів є досить серйозною операцією, тому необхідно знати які протипозання існують.


Загальні протипоказання щодо встановлення імплантів:

  • Насправді, абсолютних протипоказань для імплантації зубів досить незначна кількість. До них відносяться деякі злоякісні новоутворення, захворювання кісткової тканини та важкі стани порушення імунної та ендокринної системи, алергічні реакції на анестезію, гострий туберкульоз, порушення згортання крові. Такі стани можуть загрожувати здоров’ю пацієнта як під час самої процедури імплантації у кріслі лікаря-стоматолога, так і стимулювати відторгнення імплантата.

  • Проте, не варто забувати, що потрібно враховувати індивідуальні особливості організму кожного для визначення протипоказань.


Види та переваги імплантації:

Переваги імплантації :
  • довговічність (при правильному догляді і дотриманні всіх рекомендації, імпланти прослужать дуже довго);
  • не вимагає особливого догляду – проста гігієна рота і періодичний огляд у лікаря;
  • імпланти носити комфортно, не боляче, не викликає ніяких неприємних відчуттів;
  • імпланти не несуть шкоди сусіднім зубам і кістковій тканині щелепи;
  • мінімальні протипоказання для установки імплантів


Відновлення зубного ряду за допомогою імплантів чудовий спосіб вирішення проблеми відсутності зубів. Але гарантія успішного проведення операції зі встановлення імплантів залежить від багатьох факторів і основним є ретельна підготовка. Наскільки правильно лікар імплантолог оцінить стан здоров'я пацієнта в цілому та стан здоров'я ротової порожнини залежить результат лікування. І ми закликаємо наших пацієнтів у жодному разі не приховувати жодних захворювань, оскільки це дуже сильно впливає як на хід операції з встановлення імплантів, так і надалі розвитку ускладнень та відторгнення імплантів.

В які ж терміни після видалення зуба можна встановити імплант?

Багатьох хвилює питання: коли ж потрібно встановлювати імплант?
Все залежить від індивідуальної ситуації, пов'язаної із загальним станом організму пацієнта, зі станом ротової порожнини, з причинами втрати біологічного зуба чи зубів, з віком людини..

Існує три основні терміни встановлення імпланту:

  • негайна імплантація,
  • відстрочена імплантація,
  • етапна імплантація
Розглянемо окремо кожен варіант із перерахуванням плюсів та мінусів.
Під негайною імплантацією мається на увазі, що імплант встановлюється відразу ж після операції з видалення або втрати зуба при травмі.
Імплантат встановлюється одразу після видалення зуба. Можлива негайна імплантологія тільки якщо кісткова тканина щелепа щільна і м'які тканини знаходяться в абсолютно здоровому стані. Наприклад, після травми, при якій втрачено зуб, але не пошкоджена щелепа.
На негайно встановлений імплант ставиться тимчасова коронка і лише через деякий час встановлюється постійна коронка.
Плюсами цього способу є те, що мінімізується час лікування. Пацієнт виходить із кабінету лікаря вже із зубом. Але негайна імплантологія зуба, ще раз наголошуємо, можлива далеко не завжди. Якщо зуб вирвали або зуб сам "вийшов", випав через запальний процес у м'якій або кістковій тканині щелепи, то в таких випадках потрібна спочатку ретельна діагностика, причин проблеми із зубом, лікування, відновлення нормального здорового стану кісткової тканини та м'яких тканин. І лише потім можлива операція з імплантології одного чи кількох зубів.
Відстроченою імплантологією називається варіант, коли імплант встановлюється як мінімум через 6-8 тижнів після випадання або видалення зуба. Це здебільшого найкращий варіант. За 6-8 тижнів у лунці зуба, який було видалено, частково відновлюється кістка.

Плюси цього методу:
  • надійність методики, у цьому випадку приживання становить більше 90 відсотків.
  • гарантується стійкість встановленого імпланту навіть якщо на імплант припадає постійне жувальне навантаження
  • при цьому варіанті установки імпланта можна досягти максимальної природності.
Етапна імплантація це варіант, коли встановлення штучного зуба відбувається через кілька місяців чи років після видалення чи випадання зуба. За досить тривалий період між втратою або видаленням "рідного" зуба можлива атрофія (зменшення обсягу) кісткової тканини щелепи. І як наслідок цього фізіологічного процесу можливо знадобиться нарощування твердої тканини щелепи та ясна.
Необхідно розуміти, що вибір варіанта встановлення імпланта може правильно і грамотно зробити та порекомендувати лише лікар імплантолог, після огляду та повного обстеження.
Як довго служать імпланти. Імпланти мають служити довічно. Але щоб це дійсно було так, необхідне дотримання безлічі факторів. Причому деякі чинники залежать безпосередньо від пацієнта, його способу життя і тим, як він стежитиме за своїм організмом і підтримкою здоров'я.

Основні фактори, що впливають на довговічність зубних імплантів:
  • якість матеріалів, з яких зроблено імплант,
  • регулярність та правильність проведення особистої гігієни порожнини рота людини,
  • наявність контролю за станом встановленого імпланту з боку лікаря
  • загальний стан організму пацієнта,
  • стан здоров'я у ротовій порожнині.

Чому ми рекомендуємо робити таку складну та відповідальну операцію, як імплантація зубів саме у нашій стоматологічній поліклініці No1 м. Дніпро:

  • лікарі хірургічного відділення мають величезний багаж теоретичних та практичних знань у галузі дентальної імплантації
  • постійна велика клінічна практика
  • підвищення кваліфікаційного рівня, обов'язкове відвідування лікарями практичних та теоретичних курсів підвищення кваліфікації, семінарів, майстер-класів, що проходять як у нашому місті Дніпро, інших містах України, а також у країнах ближнього та далекого зарубіжжя
  • лікарями відділення використовуються новітні розробки в галузі імплантології, завдяки можливості відвідування навчальних та практичних курсів, та великої практичної діяльності.
  • у стінах поліклініки можливо отримати об'єктивне клінічне обстеження, отримати консультацію кількох фахових  хірургів-імплантологів, можливо навіть колегіальну думку, а також у разі потреби отримати консультацію та допомогу стоматологів суміжних напрямків – терапевтів, ортопедів, пародонтологів.
  • наші лікарі імплантологи мають можливість та навички роботи з імплантаційними системами представленими на стоматологічному ринку України.
При широкому спектрі імплантних систем лікар хірург при виборі керується певними вимогами, яким повинен відповідати імплантат у даній клінічній ситуації. Його форма (циліндрична або коренеподібна, конусоподібна), ортопедична структура: шестигранне або конусоподібне з'єднання імплант – абатмент повинні забезпечувати максимальну якість та функціональні вимоги при лікуванні повної або часткової адентії.
Тому поставити імпланти в Дніпрі ми рекомендуємо саме в нашій стоматологічній поліклініці №1, де з перерахованих вище факторів можна зробити обґрунтований вибір оптимального конкретно для Вас методу дентальної імплантології. І як наслідок покращити якість вашого життя!

Статью написал
лікар - стоматолог
Чередник Олександр
Вікторович


Детальніше про лікаря



Заплануйте Ваш візит

-->