Ортопедичне лікування дефектів окремих зубів. Мікропротезування.
Мікропротезування зубів – це сучасний метод протезування, при якому можна відновити навіть сильно зруйновані зуби, не вдаючись до використання громіздких протезів. Мікропротезування дозволяє відновити як естетичну складову посмішки, так і повністю повернути жувальну функцію зубу.
Види мікропротезування
Мікропротезування вінірами. Вініри – це тонкі платівки, які фіксуються до зовнішнього боку зуба за допомогою спеціальних матеріалів. Вініри дозволяють повернути зубам естетичну складову – зробити зуби світлішими, приховати різні плями, відколи, мікротріщини. Крім того вініри захищають емаль зуба від впливу фарбуючих та розчинних речовин.
При процесі руйнування коронки зуба карієсом, що далеко зайшов, або при значній травмі застосування штучних коронок стає неможливим через відсутність надійної опори. У таких випадках відновлення коронкової частини зуба може бути здійснене за допомогою литої вкладки або штифтового литого зуба.
Мікропротезування вкладками. Мікропротезування нагадує звичайне пломбування зубів, за тим винятком, що вкладки виготовляються в лабораторії із спеціального матеріалу, що відрізняється від світлозатверджуваного пломбувального. Такий вид протезування використовується, коли зуб зруйнований більш ніж наполовину. Мікропротезування вкладками на відміну від вінірів повертає зубам не лише естетично приємний вигляд, а й повноцінну жувальну функцію.
Мікропротезування на штифтах проводять у тих випадках, коли коронка зуба повністю зруйнована, але корінь залишився здоровим. При цьому в корінь встановлюють штифти, на які надалі встановлюється коронка зі штучних матеріалів. Для мікропротезування на штифтах немає необхідності обточувати сусідні зуби, що є безперечним плюсом.
При плануванні конструкції ретельно оцінюється клінічна картина:
- Стан кукси зруйнованої коронки (виступає над яснами, знаходиться на одному рівні з нею або руйнування нижче рівня ясен).
- Стійкість кореня (за наявності патологічної рухливості його видаляють).
- Стан ясен в області кореня (наявність запалення, гіперплазованих ясен).
- Рентгенологічне обстеження кореня (довжина та товщина стінок кореня, прохідність та пломбування каналу, наявність або відсутність вогнищ хронічного запалення верхівкового пародонту).
Як відбувається мікропротезування зубів?
Процедура мікропротезування зубів зазвичай займає кілька відвідувань фахівця. На першому етапі стоматолог проводить повну діагностику та професійну гігієну ротової порожнини, а при необхідності виліковує зуби, які будуть піддані протезуванню.
Зуби, на які будуть встановлені протези, готують до протезування, обточують, надають необхідної форми, видаляють зубний камінь та наліт.
Надалі з обох щелеп роблять зліпки. Зліпки необхідні у тому, щоб у лабораторії технік зміг створити мікропротез правильної форми.
Заключним етапом мікропротезування є примірка протеза та його встановлення на спеціальний зубний цемент.
Наскільки довговічним є результат мікропротезування?
Мікропротезування проводять з використанням елементів, які виготовляються в лабораторіях у спеціальних умовах. Такі умови неможливо відтворити у ротовій порожнині пацієнта. Тому всі протезовані елементи досить якісні та довговічні.
Завдяки спеціальним умовам виготовлення мікропротезів, забезпечується 100% полімеризація, міцність і легкість, і менше пошкодження тканин зуба, що реставрується.
У середньому результат мікропротезування на вкладках зберігається протягом 10 років, на штифтах – 15 років та на вінірах – 20 років.
Протипоказання до мікропротезування
- Погана гігієна ротової порожнини.
- Великі каріозні поразки.
- Запальні процеси у ротовій порожнині.
- Неможливість зберегти чи відновити зуб.
У КНП «Стоматологічна поліклініка 1» ДМР працюють досвідчені стоматологи ортопеди, які щодня проводять подібні процедури. Звертаючись до них, ви отримаєте дбайливий підхід та ефективне лікування. Не затягуйте з походом до лікаря-стоматолога, тому що завжди простіше і дешевше займатися лікуванням на початкових стадіях.
Статтю написала
лікар - стоматолог
Васильєва Світлана
Вікторовна
Детальніше про лікаря