Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Ортопедична стоматологія

Ортопедичне лікування повної відсутності зубів.

Протезування при повній відсутності зубів і особливо на нижній щелепі – одна з найскладніших проблем ортопедичної стоматології, оскільки втрата всіх зубів призводить до значних змін лицьового скелета. Тому велике значення має врахування всіх цих особливостей та змін, а саме – ступінь атрофії та особливості будови щелепних кісток та альвеолярних відростків, ступінь податливості слизової оболонки, стан та місце прикріплення м'язів, так як всі ці анатомічні умови впливають на фіксацію утримання протезу в стані спокою і при розмові та стабілізацію під час функції жування протезів на беззубих щелепах.

Чому дуже важливо за відсутності зубів провести повне протезування

  • При повній втраті зубів порушується жувальна функція - людина не може нормально харчуватися. Це може призвести до розладів ШКТ.
  • Втрачається естетика обличчя: через відсутність зубів змінюється форма обличчя, куточки рота опускаються, обличчя виглядає старим.
  • Страждає і мовна функція, тому що без зубів людина більше не здатна нормально артикулювати.
Тому повне протезування потрібно робити обов'язково. Більше того, з цим по можливості не варто затягувати, оскільки тривала відсутність зубів призводить до атрофії кісткової тканини. Це може ускладнити процес протезування або зробити його неможливим без додаткового хірургічного втручання.

Протипоказання до протезування

Якщо ми говоримо про імплантати, то тут, як і в частково-знімному протезуванні, протипоказань немає.

Якщо і є якісь протипоказання до повного протезування зубів, то вони пов'язані з неможливістю провести протезування в конкретний момент. Здатність пацієнта до різних стоматологічних маніпуляцій може бути обмежена обтяженим анамнезом або незадовільним станом здоров'я. У таких випадках протезування відкладається до настання сприятливих обставин.

Якщо можливості встановити незнімний протез так і не з'являється, вдаються до встановлення повністю знімного протеза. Це стосується протезування при повній відсутності зубів, так і при частковому.

Види протезування

Знімне протезування

Знімне протезування передбачає виготовлення повного акрилового знімного або нейлонового протеза. Протези з акрилу досить щільні, тому відчуваються у роті, тим самим завдаючи невеликий дискомфорт. Потрібен час, щоб до них звикнути.

Виготовляється такий протез за індивідуальними зліпками пацієнта і кріпиться у ротовій порожнині за рахунок природного присмоктування до слизової ясен.

Акриловий протез – найшвидше і найпростіше рішення для відновлення жувальної, мовної та естетичної функцій. До того ж, цей метод відносно недорогий.

Нейлоновий протез відрізняється від акрилового більшою пружністю та м'якістю, тому що виготовляється з такого матеріалу, як медичний нейлон. Він зручніший і комфортніший при зіткненні з м'якими тканинами, тому не натирає і не тисне.

Крім того, застосовуються і умовно-знімні титанакрилові конструкції на чотирьох імплантах, а також знімні протези з опорою на балочну конструкцію або з опорою на імплантати. Ще варіант – знімний протез на локаторах (це замки, які встановлюються на імплантати).

Знімний спосіб протезування вважається класичним і передбачає використання повних конструкцій, які виготовляють із різноманітних матеріалів (акрилу, нейлону тощо).

Незважаючи на досить невисоку вартість лікування, незнімні протези дозволяють повністю повернути втрачені зубні функції.

Незнімне протезування

Незнімне протезування – установка незнімної конструкції з опорою на імплантати. Виготовляються такі протези або з металокераміки або з діоксиду цирконію.

Мостоподібна конструкція з металокераміки служить кілька років і після закінчення терміну експлуатації замінюється новою.

Протези на основі діоксиду цирконію – найсучасніший і максимально естетично привабливий варіант. Все завдяки унікальним властивостям самого матеріалу – діоксиду цирконію. Висока міцність дозволяє впоратися навіть із великим жувальним навантаженням, а довговічність забезпечує багаторічний термін експлуатації.

Незважаючи на те, що цей метод протезування найдорожчий, такі протези слугуватимуть пацієнтові довгі роки.

Незнімні протези – це сучасний та комфортний метод лікування, який дозволяє відновити всі функції зубів та щелеп (жувальну, естетичну, мовленнєву тощо). Це робить незнімне протезування ефективним навіть за повної адентії.

Етапи протезування

  • Огляд лікарем ротової порожнини, санація, виявлення можливих протипоказань до протезування.
  • Проведення КТ або рентгенографії для визначення стану зубів, ротової порожнини та загального здоров'я пацієнта (особливо, якщо планується встановлення імплантатів).
  • Вибір протезу та методу лікування.
  • Лікування запалень органів ротової порожнини (за потреби).
  • Нарощування кісткової тканини (якщо потрібно) для встановлення імплантатів або зняття зліпка (для виготовлення протезу).
  • Встановлення імплантатів чи протезів, їх фіксація (спосіб залежить від виду протезування).
  • Далі слідує період адаптації до встановленого протезу.

Етапи протезування за повної відсутності зубів залежить від того, який тип протеза планується встановлювати. Це буде знімний протез або незнімний? Якщо знімний, то який саме: повністю знімний чи умовно-знімний? Залежно від цього лікар або відразу приступає до протезування повним знімним протезом, або чекає на інтеграцію імплантату.


Термін експлуатації та догляд за протезом

Термін експлуатації також залежить від типу конструкції. Якщо це знімна конструкція, термін служби становить у середньому від 4 до 6 років. Якщо йдеться про протез із опорою на імплантати або про металокерамічну конструкцію, то тут термін служби становить від 10 років і довше.

Зрозуміло, служити довго і зберігати свої властивості та функції протез буде лише за умови правильного догляду.

При використанні частково-знімного протезу догляд полягає в чищенні щіткою та відбілюючою пастою або таблетками.

Якщо це незнімна конструкція або титан-акрилова конструкція, то для догляду використовуються:

  • спеціальні йоржики,
  • щітка, що відбілює,
  • Зубна паста,
  • іригатор,
  • суперфлос,
  • регулярний огляд та проведення професійної гігієни порожнини рота

При використанні металокерамічного протезу або протезу на основі діоксиду цирконію з опорою на імпланти потрібне регулярне чищення порошком з гліцином.

Для догляду за умовно-знімними титан-акриловими конструкціями потрібне ортопедичне зняття протезу та його полірування, очищення від зубних відкладень та нова фіксація в ротовій порожнині.

У КНП «Стоматологічна поліклініка 1» ДМР пропонуємо різні варіанти, залежно від індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Це дозволяє нашим лікарям підбирати оптимальні варіанти проведення ортопедичного лікування індивідуально для кожного з пацієнтів, повністю відновлювати естетичність та функції зубних рядів, гарантувати відмінний довгостроковий результат. 

 

Статтю написала
лікар - стоматолог
Аняйкіна Ірина Петрівна


Детальніше про лікаря



Заплануйте Ваш візит

-->