Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Парадонтологія

Гінгівіт – запалення ясен.

Причини гінгівіту.

Симптоми гінгівіту.

Лікування гінгівіту Дніпро.

Одним із найпоширеніших захворювань у пародонтології є гінгівіт. Гінгівіт – запальний процес, область локалізації якого — ясна. У процесі захворювання відбувається набряклість, почервоніння ясен та спостерігається постійна кровоточивість.
Причиною запалення та кровоточивості ясен при гінгівіті є розмноження бактерій, які з ряду причин з'явилися в ділянці ясен.
Гінгівіт, захворювання, яке успішно лікується та виліковується. Основна умова – це вчасно звернутися на консультацію до пародонтолога. Якщо пацієнт звернувся до стоматолога на початку захворювання, це дає можливість лікарю швидко і якісно вилікувати гінгівіт, без негативних наслідків. Якщо ж хвороба знаходиться в занедбаній формі, то лікар повинен провести ряд глобальних лікувальних заходів, перш ніж пацієнт побачить перші результати лікування. У будь-якому випадку, на якій би стадії не знаходилося захворювання, ми рекомендуємо вам негайно звернутися до пародонтолога і почати лікування запалення ясен. Гінгівіт, який не почали лікувати, поступово призводить до дуже серйозних негативних наслідків, один із них – пародонтоз. І хворий може втратити від одного до декількох зубів, а в особливих випадках взагалі виявитися без зубів.

Причини, що сприяють появі гінгівіту.

Пародонтологи єдині на думку – що ж є здебільшого основною причиною розвитку гінгівіту – це недостатня, неправильна, нерегулярна гігієна ротової порожнини. У ході цього на зубах утворюються зубні бляшки - камені, які є прекрасним середовищем проживання та розмноження бактерій, що сприяють появі запалення ясен.

Але існує ще низка причин, які також є винуватцями розвитку запалення ясен:

 • зниження імунітету як всього організму, так і в області слизової оболонки порожнини рота.
 • прийом людиною певних медикаментозних препаратів
 • неправильний прикус
 • гормональні порушення або коливання, які найчастіше виявляються у жінок у період вагітності та у підлітків у період гормонального сплеску.
 • зубні наддесневі та піддесневі відкладення, які не завжди є наслідком поганої гігієни. У деяких випадках це своєрідний склад слини, неправильне, незбалансоване харчування, прийом антибіотиків.
 • авітаміноз у пацієнта, одна з причин, які можуть сприяти розвитку гінгівіту.
 • підвищений рівень цукру.

 Симптоми гінгівіту або запалення ясен:

 • відбувається зміна загального контуру ясен та утворення ясенної кишені, що призводить до хворобливості в ділянці ясен. Десна стає дуже чутливою до будь-яких впливів.
 • в області ясен проявляються роздратування
 • ясна починають постійно кровоточити.
 • поява неприємного запаху з порожнини рота
 • може спостерігатися свербіж в ділянці ясен,
 • у пацієнта можливе спотворення смакових якостей, поява у роті солонуватого чи металевого присмаку.
Лікарі пародонтологи рекомендують звертати увагу на зубну щітку. Адже якщо колір зубної щітки, у процесі чищення зубів змінюється у бік червоного чи рожевого, це говорить про перші ознаки кровоточивості та запалення ясен та необхідність проведення лікування.
Прояв гінгівіту можливий у гострій та хронічній формі. Хронічна форма зазвичай спостерігається у дорослих та дуже рідко у дітей.
Період загострення запалення ясен – це зимово-весняний період.

Лікування гінгівіту – запалення ясен Дніпро

Якщо пацієнт звернувся до пародонтолога з приводу запалення та кровоточивості ясен на початку захворювання, то можна з упевненістю сказати, що при правильному та грамотному лікуванні запалення ясен, відновлення буде швидкоплинним. Якщо лікар стоматолог пародонтолог діагностував хронічний гінгівіт, лікування захворювання займе досить багато часу і вимагатиме особливої уваги як з боку лікаря, так і з боку пацієнта.

Вибір способу лікування запалення ясен залежить від багатьох факторів:

 • стадія захворювання
 • форма гінгівіту
 • етіологія хвороби
 • вік пацієнта
Для того, щоб лікування запалення ясен дало позитивний результат і пацієнт повністю позбавився гінгівіту, необхідний комплексний грамотний індивідуальний підхід, який поєднує як місцеву, так і загальну дію.
Лікування запалення ясен (гінгівіту) починається з якісної діагностики.
Потім пародонтолог робить грамотне професійне чищення зубів, зняття як м'яких, так і твердих зубних відкладень (каменів). Проводиться полірування поверхні зуба.
Пацієнт вже на цьому першому етапі відчуває значне поліпшення стану. Але це далеко не кінець лікування, необхідно продовжити лікування далі. У разі переривання лікування незабаром відбувається рецидив захворювання.
Після початкової професійної чистки пародонтолог призначає пацієнту необхідну індивідуальну медикаментозну терапію.

У ряді випадків, якщо спостерігається хронічне запалення ясен, лікування має на увазі оперативне втручання, це:
 • застосування вітамінних комплексів, які сприяють відновленню імунітету,
 • застосування антибіотиків, необхідно у деяких випадках, для усунення патогенних бактерій, що сприяють розвитку гінгівіту.
 • полоскання ротової порожнини 2-3 рази на добу спеціальними розчинами.
 • гелі, які також сприяють знезараженню та відновленню області ясен.
Лікар пародонтолог у нашій стоматологічній поліклініці No1 Дніпро зробить усе можливе, щоб лікування запалення ясен було ефективним і допомогло пацієнтові позбутися гінгівіту. Але важливим, у комплексі всіх заходів лікування запалення ясен, є ставлення пацієнта до своєї особистої гігієни ротової порожнини. Можливо, необхідно змінити зубну щітку на нову якісну. Скористайтеся порадою лікаря з приводу вибору зубної пасти та щоденного ополіскувача. І головне проводити особисту гігієну ротової порожнини як мінімум два рази на добу – увечері, після останнього прийому їжі, перед сном і в ранок години, після першого прийому їжі. Після кожного прийому їжі протягом усього дня рекомендується полоскати ротову порожнину теплою, чистою звичайною водою.

Можливо, доктор пародонтолог порадить вам дотримуватися особливої дієти. Вірніше, ввести у своє щоденне меню більше продуктів, які:
 • містять вітамін С – лимони, апельсини, мандарини, чорна та червона смородина, квашена капуста, які допоможуть прибрати кровоточивість, зміцнити судини.
 • містять пектин і речовини здатні посиленню регенерації (загоєнню ясен)- яблука і груші,
 • містять антиоксиданти, що прискорюють обмінні процеси, це виноград, кабачки, морква.
У період перебігу загострення запалення ясен, пародонтологи не рекомендують вживати їжу багату на швидкі вуглеводи, які є найкращим середовищем для розмноження хвороботворних мікроорганізмів і бактерій. Прибрати з раціону гостру та солону їжу, щоб не дратувати і без того запалену слизову ясен.

Профілактиктичні заходи для запобігання розвитку гінгівіту (запалення ясен)

 • Перша і головна умова це звичайно особиста ретельна гігієна порожнини рота. Чистити зуби двічі на день – перед сном та після сніданку. Полоскати зуби після кожного прийому їжі, перекушування звичайною теплою чистою водою. Дуже допомагає підтримці в чистоті зубної порожнини використання зубної нитки, за допомогою якої ретельно очищаються ділянки між зубами.
 • Відвідувати кабінет лікаря стоматолога для проходження необхідного профілактичного огляду як мінімум двічі на рік.
 • Систематично виконувати професійну гігієну ротової порожнини в стоматології.
 • Вживати більше продуктів, які містять вітаміни. До здорового раціону має входити достатньо фруктів, овочів, молока, сиру, м'яса.

Статnю написала
лікар - стоматолог
Федорук Яна
ВалеріївнаЗаплануйте Ваш візит

-->