Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Парадонтологія

Професійна гігієна порожнини рота - ПГПР- професійне чищення зубів

Профессиональная гигиена полости ртаПрофесійна гігієна порожнини рота (ПГПР) або професійне чищення зубів - комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на видалення м'якого зубного нальоту та зубного каменю з подальшим поліруванням поверхні емалі та вирівнюванням цементу кореня зуба, з метою профілактики розвитку та прогресування стоматологічних захворювань та захворювання тканин пародонту. Професійне чищення зубів - процедура, затребувана як у всьому світі, так і в нашому місті Дніпро. Професійне чищення зубів це не лише чудовий лікувально-профілактичний метод догляду за порожниною рота, але й ефективний засіб відбілювання зубної емалі.


Коли необхідно звернутися до лікаря-стоматолога-пародонтолога щодо проведення ПГПР. Показання щодо професійної гігієни порожнини рота.

 • Наявність важкодоступних ділянок у яких самостійно провести адекватну гігієну неможливо.
  • міжзубні проміжки,
  • наявність скупченості зубів
 • При чищенні зубів (звичного, щоденного) ми часто не помічаємо і пропускаємо «сліпі зони», в яких, як правило, і накопичується "сміття", що в майбутньому призводить до накопичення відкладень, які перетворюються на зубний камінь, і як наслідок виникає запалення.
 • Деякі пацієнти мають схильність до утворення зубного каменю (твердого зубного нальоту), який самостійно видалити неможливо. В основному це відбувається через аномалії будови зубощелепної системи або через несвоєчасне ортодонтичне лікування. Також однією з причин є склад слини (мінеральні компоненти)
 • Якщо пацієнт проходить ортодонтичне лікування (наявність у пацієнта брекет-систем)
 • Перед імплантацією
 • Перед процедурами відбілювання та реставрації зубів
 • Перед процедурами зміцнення емалі (ремінералізуюча терапія)

Етапи проведення ПГПР - професійної гігієни порожнини рота - професійного чищення зубів

1) Огляд, під час якого стоматолог пародонтолог визначає паротондологічний статус, а саме:

 • наявність надясенних, підясенних зубних відкладень,
 • стан тканин пародонту.
Профессиональная гигиена полости рта - До лечения
До лікування

2) Антисептична обробка лікарем-пародонтологом ротової порожнини пацієнта.

3) Перший етап професійної обробки порожнини рота – видалення твердих зубних відкладень. Для цього лікар використовує ультразвуковий скайлер – чищення зубів ультразвуком. Можуть використовуватись ручні інструменти, які не ушкоджують емаль зубів. У разі потреби, роботи ультразвуковим апаратом – ультразвукове чищення зубів – може проводитись під місцевим знеболенням.

Профессиональная гигиена полости рта - Работа ультрозвуковым скейлером- Работа ручным инструментом (скейлер Hu-Friedy)Робота ручним інструментом (скейлер Hu-Friedy). Робота ультразвуковим скейлером. Ультразвукове чищення зубів


4) Наступний етап - повітряно-абразивне полірування.
Наступний етап чищення зубів це зняття зубного нальоту, проводиться системою AiR-flow (ЕМS), яка є піскоструминний апарат, що видаляє з зубів пігментований наліт, що утворюється від харчових барвників (кави, чаю, червоного вина) нікотину. Струмінь аерозолю під тиском прямує на зуб, видаляючи наліт навіть у важкодоступних місцях (фісури, апроксимальні поверхні зубів).
Профессиональная гигиена полости рта - Воздушно-абразивная полировка аппаратом AIR-flow
Повітряно-абразивне полірування апаратом AIR-flow "EMS". Порошки та пасти.


5) Фінішне полірування кожного зуба.
Для запобігання утворенню нового нальоту, очищені поверхні зубів підлягають поліруванню з використанням гумових чашок та паст, з чітким дотриманням порядку чергування полірувальних паст (від грубо-абразивної до дрібнозернистої флюорид, що містить пасти.
6) Покриття зубів препаратами, що містять кальцій і фтор для зміцнення емалі зубів.


Профессиональная гигиена полости рта - После лечения
Після лікування - Результат професійного чищення зубів


Проведення ПГПР-професійної гігієни порожнини рота - професійного чищення зубів двічі на рік у комплексі з контрольованою індивідуальною гігієною, є необхідною умовою профілактики захворювань тканин пародонтиту і дозволяє значно зменшити інтенсивність запального процесу в тканинах пародонтиту.


Навчальні заходи

Необхідною умовою профілактики та лікування захворювань тканини пародонтиту є рекомендації та виконання індивідуального гігієнічного режиму для догляду за порожниною рота
 • Навчання правильному чищенню з демонстрацією на моделі. Акцент робиться на послідовність руху зубної щітки та порядку проведення масажу ясен.
 • Одночасно проводиться підбір засобів індивідуального догляду, надаються рекомендації щодо вибору зубної щітки, зубної пасти, засобів для обробки міжзубних проміжків, ополіскувача.
 • Особлива увага приділяється очищенню пародонтальних просторів (чорних дір). Рекомендується використання барвників у домашніх умовах для візуалізації ефективності гігієнічного заходу.
 • Рекомендації щодо правильного харчування щодо використання жувальної гумки.
Можливо лікар стоматолог-пародонтолог призначить Вам другу консультацію. Під час другого візиту доктор стоматолог-пародонтолог проводить контроль ефективності знань з питань гігієни порожнини рота та контроль ефективності чищення зубів. Оглядає зубну порожнину. Можливо нагадає, внесе деякі доповнення щодо щоденної гігієни порожнини рота.
У деяких індивідуальних випадках є необхідність призначення повторних консультацій.


У нашій стоматологічній поліклініці №1 прийом ведуть професійні лікарі пародонтологи-стоматологи, з багаторічним досвідом роботи в напрямі пародонтології, що постійно підвищують і розширюють свої знання та навички. Професійна гігієна порожнини рота у м. Дніпро з використання безпечних технологій, таких як ультразвукове чищення зубів, застосування повітряно-абразивного полірування апаратом AIR flow, підсумкове покриття зубів препаратами, що містять мікроелементи, що зміцнюють зубну емаль – це запорука здоров'я ваших зубів та тканин пародонту.
Статnю написала
лікар - стоматолог
Федорук Яна
ВалеріївнаЗаплануйте Ваш візит

-->