Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Парадонтологія

Зубний камінь. Причини утворення.

Видалення зубного каменю у Дніпрі.

Зубний камінь – це мінералізований наліт, в якому знаходяться патогенні бактерії. Зубний камінь може бути як над'ясенний, так і під'ясенний.
Більшість людей не підозрюють, що зубний камінь дуже небезпечний і є причиною розвитку запальних захворювань у ротовій порожнині. Саме зубний камінь є однією з основних причин, що сприяє погіршенню гігієни, закриває доступ до деяких місць зубів, що не дає змоги добре очистити їх та провести ретельну гігієну ротової порожнини. Це далі погіршує ситуацію, призводить до утворення неприємного запаху з рота, пошкодження зубів (утворення карієсу), кровоточивості та набухання ясен. Розвитку захворювань ротової порожнини зокрема пародонтиту та гінгівіту.

Комплексне лікування генералізованого пародонтиту включає місцеву та системну терапію.

Місцеве лікування хворих із запальними захворюваннями передбачає використання терапевтичних та хірургічних методів лікування.
Основними заходами першого етапу лікування є усунення місцевих дратівливих факторів, а саме видалення зубної біоплівки над та під'ясенних мінералізованих зубних відкладень – зубного каменю – в яких живе величезна кількість мікроорганізмів. Ці мікроорганізми здатні долати захисні бар'єри і шкідливу діяти на тканині пародонту, утворюючи високоупорядковане бактеріальне співтовариство, перебуваючи всередині «панцира» - зубного каменю (зубної біплівки, «бляшки»).

Утворення зубної «бляшки» – процес, який відбувається дуже стрімко. Вже через 2 години, після останньої гігієни ротової порожнини на поверхні зубів утворюється в'язка субстанція, яка є початковим етапом в утворенні зубного каменю. Утворені зубні бляшки звапніться (відкладення солей кальцію, утворення зубного каменю) на 50% протягом перших двох діб, а в наступні 12 днів мінералізація доходить до 50-95 відсотків.

Джерело зубного каменю або звапніння над'ясенного нальоту це слина, під'ясенного нальоту – ясенна рідина.
Головним фактором утворення запальних процесів у пародонтитних тканинах вважається зубний камінь.
Зубний камінь грає роль «носія» нальоту. Тому існує пряма залежність від кількості зубного нальоту та ступеня обтяження процесу перебігу пародонтиту.
Зняття зубного каменю це найбільш доступний і найважливіший етап лікування, який проводиться в першу чергу, оскільки зубний наліт і зубний камінь, які утворюються на зубах людини, призводять до таких серйозних проблем, як гінгівіт і пародонтит.
Зубний камінь вважається найнебезпечнішим. З ним пов'язані як проблеми естетичного плану (некрасивий видимий наліт на зубах, жовті зуби), і небезпека втрати від однієї до кількох зубів.
Видалення зубного каменю (Дніпро) відноситься не до профілактичних процедур, а до лікувальних. В даний час стоматологи дійшли висновку, що видаляти зубний камінь рекомендується не рідше одного разу на шість місяців.
Причинами утворення зубного каменю можуть стати безліч факторів, як залежать від людини, її дій чи бездіяльності, щодо особистої гігієни ротової порожнини або ставлення до здоров'я своїх зубів та організму в цілому. Так і факторів, які притаманні одній людині, але відсутні в іншої, наприклад, склад слини, що сприяє утворенню зубного нальоту і як наслідок зубного каменю. У будь-якому випадку варто прислухатися до порад лікарів стоматологів, і виконувати всі ті загальні та індивідуальні рекомендації, які спрямовані на мінімалізацію утворення у вас зубного нальоту та як наслідок зубного каменю.

Лікарями стоматологами були названі основні причини, що призводять до утворення зубного каменю у пацієнтів:

 • погана і не систематична гігієна порожнини рота.
 • невідповідний вибір засобів особистої гігієни, таких як зубна паста, зубна щітка, ополіскувачі.
 • часте вживання людиною солодких газованих напоїв.
 • в зону ризику потрапляють і пошанувачі солодкого.
 • переваги в їжі у бік вживання м'якої їжі та нестача вживання твердої їжі.
 • неправильне незбалансоване харчування.
 • прийом антибіотиків
 • підвищене слиновиділення
 • мінеральний склад слини, що сприяє утворенню зубного нальоту та як наслідок зубного каменю.
Зняття зубного каменю у Дніпрі проводиться лише у кріслі лікаря стоматолога. Стоматолог застосовує у своїй роботі для зняття зубного каменю спеціальні інструменти та апарати.

Існує кілька способів зняття зубного каменю:

 • видалення зубного каменю ручним методом, за допомогою кюрету
 • видалення зубного каменю ультразвуком (скейлером)
У нашій стоматології у Дніпрі лікарі стоматологи застосовують комбінований метод зняття зубного каменю, використовуючи як ручну техніку, так і видалення зубного каменю ультразвуком. Вибір методу видалення зубного каменю у пацієнта у кожному даному випадку залежить від індивідуальної ситуації в кожного пацієнта.
Більш детальну консультацію щодо видалення зубного каменю у Дніпрі ви зможете отримати, записавшись на консультацію до лікаря стоматолога пародонтолога в нашу стоматологічну поліклініку No1 Дніпро. 

Статnю написала
лікар - стоматолог
Федорук Яна
ВалеріївнаЗаплануйте Ваш візит

-->