Проведення ремінералізуючої терапії
«Чутливість від холодного у зубах» або «Важко випити кислий чи дуже солодкий напій» - з такими і схожими питаннями часто звертаються до лікаря-стоматолога багато пацієнтів із проханням усунути цю проблему. Але спливає ще одне питання, чому ж так відбувається?
Зуби – це живі органи з обмінними процесами, що постійно відбуваються в них. Багатьом, напевно, неодноразово вдавалося чути про таке явище, як кислотно-лужний баланс, який потрібно щоразу відновлювати після їжі. Це пояснюється тим, що у ротовій порожнині після їжі ph робиться кислою. Щоб нейтралізувати цей стан, починається відбуватися активізація процесу з «вимивання» мікроелементів із зубної емалі в порожнину рота. Цей процес називається демінералізацією, якщо він стає переважним над процесами ремінералізації, то в емалі з'являються дефекти, що згодом відкривають шлях розвитку карієсу.
Це патологічний процес, при якому розм'якшуються тверді тканини зубів із супутньою демінералізацією. Поступово утворюється порожнина у зубіНа розвиток карієсу можуть впливати зовнішні та внутрішні причини. Він характеризується наступними стадіями:
- Плями.
- Поверхневий.
- Середній.
- Глибокий.
Коли порушення емалі перебуває у стадії плями, це можна легко помітити з її втраченого кольору – він робиться матовим зі втратою характерного блиску. При цьому відзначається відсутність шорсткості на поверхню - вона абсолютно гладка. У цій стадії карієс практично непомітний, тому для того, щоб виявити його ранню форму, необхідно приходити на контрольний огляд до лікаря раз на пів року для проведення професійної гігієни та контролю каріозних порожнин або зон демінералізації.
Ремінералізуюча терапія - це обробка зубів препаратами, що містять фтор і кальцій.
Суть ремінералізуючої терапії полягає у обробці емалі зубів спеціальними препаратами, що дозволяють наситити емаль кальцієм. Після цієї процедури бажано обробити емаль ще й фтористою речовиною. Необхідність фторування емалі після ремінералізації її кальцієм пов'язана з наступним фактом: кальцій, проникаючи в емаль, перетворюється на сполуку, яку називають гідроксіапатит.
Якщо тепер на емаль нанести фтор, то фтор зв'язується з гідроксіапатитом і перетворюється на фтор-гидроксиапатит. В останнього з'єднання є одна важлива особливість: фтор-гідроксіапатит сильніше стійкий до кислот, ніж просто гідроксиапатит, і тому вимивається з емалі під впливом кислот набагато складніше.
Правильне застосування фтору стоїть на варті здоров'я ваших зубів. Це один з найкращих профілактичних заходів для запобігання утворенню карієсу та зміцненню зубної емалі.
У період проведення ремінералізуючої терапії дуже важливо ретельно чистити зуби 2 рази на день і не вживати багато солодкого. При дотриманні всіх правил і рекомендацій ви можете подбати про свої зуби без зайвих матеріальних витрат.
Показання до процедури ремінералізуюча терапія
Ремтерапія є своєрідною терміновою допомогою в стоматологічній практиці, яка повертає зубам розтрачені мінерали та зберігає нормальний стан зубів, роблячи їх більш стійкими до негативних впливів та інших небажаних факторів. В даний час існують певні показання до проведення даної терапії:
- За підвищеної чутливості емалі зубів.
- Початковий карієс, так звана стадія «білої плями».
- При незначних множинних каріозних утвореннях.
- Поразки зубної емалі некаріозного характеру, виражені флюорозом, гіпоплазією емалі, клиноподібним дефектом та деякими іншими.
- Пацієнт страждає на патологічне стирання зубів.
- Як закріплююча процедура після проведених сеансів зі зняття нальотів та зубного каміння.
- Після відбілювання, під час лікування захворювань ортодонтичного характеру та після завершення його, у період грудного вигодовування та деяких інших процедур та стану для того, що заповнити мінеральний склад емалі.
Ця процедура вважається абсолютно безболісною, і не потребує якихось особливих зусиль та часу. А ефект її застосування завжди високий. І можна бути впевненими, що зуби, як у дорослих, так і дітей, будуть збережені здоровими та красивими.
Існує кілька способів ремінералізації, кожен спосіб може мати свою методику проведення процедури. Разом про те є й характерні всім моменти. Тому той чи інший спосіб лікар-стоматолог підбирає індивідуально до кожного пацієнта, спираючись на причину виникнення демінералізації.
Протипоказання
До протипоказань відноситься індивідуальна непереносимість компонентів у різних засобах щодо даної процедури.
Підсумовуючи вищесказане, можна дійти висновку, ремінералізуюча терапія – це справді ефективний метод із запобігання карієсу на початкових етапах. Вона здатна відшкодувати втрату мінеральних речовин зубною емаллю і довести їх насичення до оптимального рівня. Це значно підвищить стійкість емалі.
Статтю написала
лікар - стоматолог
Бачинска Тамара
Леонідівна
Детальніше про лікаря