Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Терапевтична стоматологія

Початковий карієс. Лікування та профілактика карієсу.Симптоми початкової стадії карієсу

Поява незрозумілих плям на поверхні зубів – білого, мелоподібного відтінку та пігментованих. Скарги на незначну чутливість або незначний біль, особливо при дії різних подразників: при вживанні кислого, солодкого, холодного, гарячого. Усе це ознаки початкового карієсу.

Спочатку плями можуть бути невеликого розміру. Але поступово плями можуть збільшуватися в розмірах. Згодом з'являється велика ймовірність утворення у цих місцях каріозних порожнин.

Запускати цей процес не варто. Необхідно відразу ж звернутися до стоматологічної поліклініки до грамотного лікаря стоматолога.

Причини початкового карієсу

 • Авітаміноз, недостатній вміст в організмі людини фтору, кальцію.
 • Порушення у складі слини балансу мінеральних речовин. І як наслідок слина сама стає сприятливим кислото-утворюючим середовищем.
 • Причиною може стати генетична схильність.
 • Погана або неправильна щоденна гігієна ротової порожнини.
 • Відсутність професійного догляду: вчасно не видаляються зубні камені, твердий і м'який зубний наліт.

Лікування початкової стадії карієсу. Профілактика карієсу.

 • Перше, що порекомендує вам лікар - це зробити професійну гігієну ротової порожнини, що дозволяє прибрати як м'який зубний наліт, так і зубний камінь. Ми дуже рекомендуємо розпочати лікування у стоматолога саме з цієї процедури, яка є лікувально-профілактичним заходом таких захворювань як карієс, хвороби тканин пародонту.

 • Стоматолог дасть рекомендації щодо раціональної індивідуальної гігієни ротової порожнини.

 • Лікар підбере спеціально для вашого випадку засоби гігієни ротової порожнини і зубну щітку. Запропонує лікувально-профілактичні зубні пасти, до складу яких входять кальцій, фториди, мінеральні речовини, сольові пасти та інші, показані саме Вам зараз.

 • Буде призначена ремінералізуюча терапія з використанням препаратів фтору, кальцію, ремініралізуючих розчинів, фторозмістких лаків.

 • Однією з методик профілактики карієсу зубів, що добре зарекомендували себе, - є стоматологічна процедура герметизація фісур жувальних зубів. У ході цієї процедури жувальна поверхня зубів обробляється спеціальними герметиками, що заповнює фісури та забезпечує більш рівну поверхню зуба, і як наслідок, зменшує ризик виникнення карієсу зубів. Процедура може проводитись як у дорослого населення, так і у дітей.

 • Можливо, знадобиться призначення електрофорезу з такими розчинами як фтор, препарати кальцію, електрофорез ремінералізуючих препаратів типу “Remodent”.

 • Дуже важливим у комплексі заходів щодо профілактика карієсу є дотримання самим пацієнтом нормалізуючої дієти з обмеженим вживанням легкозасвоюваних вуглеводів. Рекомендується вживати не більше 30 г цукру на день.

 • Одним із пунктів у програмі профілактики карієсу є призначення комплексних препаратів кальцію, фтору, мікроелементів, вітамінів. Додаткові вітамінні комплекси слід приймати протягом 30 днів 2 рази на рік. Найкраще, якщо цей комплекс порекомендує Вам кваліфікований лікар стоматолог, після огляду ротової порожнини, ґрунтуючись конкретно на ваших індивідуальних особливостях і потребах.

 • У програмі профілактики карієсу одним із основних пунктів треба назвати звернення та профілактичний огляд у лікаря-стоматолога 1 раз на рік. А у разі декомпенсованої течії карієсу – частіше.


Результат лікування початкового карієсу


При правильному ефективному лікуванні початкового карієсу відбувається зменшення розмірів пігментованих плям, ущільнення їх поверхонь, відновлення природного блиску емалі.

Статтю написала
лікар - стоматолог
Бачинска Тамара
Леонідівна


Детальніше про лікаряЗаплануйте Ваш візит

-->