Видалення зуба мудрості Дніпро
Видалення зуба мудрості — стоматологічна процедура, яка відома багатьом із нас. Деякі вже були пацієнтами стоматолога-хірурга, і операція видалення зуба мудрості у м. Дніпро відома їм не з чуток. Іншим тільки доведеться видалити зуб мудрості.
Восьмі зуби у зубному ряду, які прорізаються у людини вже у дорослому віці, називають зубами мудрості. Найчастіше зуби мудрості прорізуються від 17 до 25 років. Але буває, що вісімки починають рости і після 30 і навіть 40 років.
Зуби мудрості прорізуються на краю щелепи, в місцях, в яких раніше не було молочних зубів, це і є основним фактором того, що зуб мудрості прорізується болісно і довго. В області прорізування восьмого зуба знаходиться твердий шар кістки і ясна. І період росту і прорізування зуба мудрості може розтягнутися не на один рік. Процес досить болісний і не дуже приємний для людини.
Чому в деяких випадках видалення зуба мудрості є оптимальним рішенням.
Видаляти чи лікувати зуб мудрості, лікар стоматолог завжди пропонує прийняти таке рішення взаємно з пацієнтом. Попередньо надаючи пацієнту всю інформацію, виявлену під час огляду, діагностики або попереднього лікування. Обговоривши з пацієнтом усі позитивні та негативні моменти видалення зуба мудрості.
Яка буде операція з видалення зуба мудрості – простою чи складною залежить від великої кількості факторів та умов.
- Затримка при прорізуванні зуба мудрості,
- Зростання зуба мудрості відбувається під кутом і контактує з коренем сьомого (що знаходиться по сусідству) зуба. Дуже часто зуби мудрості ростуть під неправильним кутом. Якщо зуб мудрості «дивиться в центр», це тягне за собою появу хворобливості, можливе зміщення решти ряду, проблеми з коренем зуба мудрості і в більшості випадків «страждає» сімка, що стоїть поруч. Другий варіант, коли зуб мудрості росте нахилившись у бік щоки, зветься дистальний. У цьому випадку постійно травмуватиметься щока та слизова оболонка.
- Під зубом мудрості утворилася кіста з пошкодженням кісткової тканини. Кіста досягає таких розмірів, що торкається досить великої області поруч. В даному випадку стоматолог намагається врятувати всі зуби, які знаходяться поруч, здобути виявлене утворення. Наступний етап це лікування щелепи із призначенням протизапальних препаратів, антибіотиків.
- Анкілоз, це коли відбувається зрощення з кісткою зуба мудрості.
- У деяких випадках видалення вісімки відбувається частинами, оскільки інший спосіб видалення зуба мудрості не можливий.
- Ретенція, не повне часткове прорізування, є однією з найскладніших операцій із видалення зуба мудрості. Зуб до кінця не прорізався і застряг під окістям. На поверхні ясен видно лише 1/3, максимум 2/3 зуба. У такому випадку у пацієнта зазвичай опухає щока, він постійно відчуває біль, який заважає нормальній якості життя, можлива поява неприємного запаху з рота. Причин виникнення цієї ситуації може бути багато, найхарактерніша причина, це недостатня кількість місця. Проблемний зуб може прорізуватися протягом кількох років, болі то виникають, то вщухають. Але зволікати з цим не треба, необхідно відвідати стоматолога і в даному випадку правильним рішенням буде видалити зуб мудрості не відкладаючи, не посилювати і не продовжувати ситуацію, що негативно склалася, щоб до двадцяти - двадцяти п'ятирічного віку не довелося носити брекети.
Протипоказання щодо видалення зуба мудрості.
- Якщо людина має захворювання крові, які призводять до порушення згортання крові.
- Цукровий діабет, який не дає нормально відбуватися регенерації тканин. Рана, яка утворилася в ході операції з видалення зуба мудрості, може тривалий період не гоїтися, що дасть поштовх для розмноження патогенних бактерій.
- Перші два місяці вагітності та останній місяць перед пологами.
- Алергія на медикаменти, які лікар планує застосовувати під час анестезії.
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та що не можна робити.
Яких рекомендацій слід дотримуватись після операції видалення зуба мудрості:
- Першу годину після операції не можна пити і не їсти.
- Першу добу після операції не рекомендується їсти і пити на той бік, де була проведена операція. Їжа має бути досить м'яка.
- Не можна в день операції приймати гарячу ванну та ходити у лазню
- У день операції не можна полоскати рот, інакше можливо вимити згусток, що утворився, після цього може початися альвеоліт - запальний процес в лунці.
- Якщо є набряк після операції, який не проходить кілька діб, слід звернутися негайно до лікаря.
Статтю написав
лікар-стоматолог
Чередник Олександр
Вікторович