Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

068

Терапевтична

СТОМАТОЛОГІЯ
Лікування каріозних та некаріозних уражень твердих тканин зубів та їх ускладнень.
Детальніше

Хірургічна

СТОМАТОЛОГіЯ
Видалення зубів. Резекція верхівки кореня зуба. Видалення доброякісних новоутворень. Лікування травм зубощелепної системи. Імплантологія.
Детальніше

Ортопедична

СТОМАТОЛОГІЯ
Весь спектр заходів щодо відновлення жувальної ефективності порожнини рота. Усі види знімних та незнімних протезів.
Детальніше

Пародонтологія

Лікування та профілактика захворювань тканин пародонту та слизової оболонки порожнини рота. Професійна гігієна ротової порожнини.

Детальніше

Дитяча

стоматологія
Лікування молочних та постійних зубів, видалення зубів, дитячий лікар-ортодонт, рентген
Детальніше

Рентген

ДІАГНОСТИКА
Прицільний рентген знімки. Панорамний рентген знімки.
Детальніше

Фізіотерапія

У СТОМАТОЛОГІЇ
Фізіотерапевтичне лікування захворювань ротової порожнини.
Детальніше

Запис на прийом

ДОРОСЛИМ:
(096) 032-06-70
(066) 578-78-90
ДІТЯМ:
(068) 833-62-27
(066) 281-70-72
(068) 883-34-26
(063) 512-90-44

Години роботи

ДОРОСЛИМ:
Понеділок-Неділя
с 8:00 до 19:00
ДІТЯМ:
Понеділок-Неділя
с 8:00 до 19:00
РЕНТГЕН-ДІАГНОСТИКА:
Понедельник-П'ятниця
с 8:00 до 19:00
Субота
с 8:00 до 18:00
Неділя
Вихідний

Розклад лікарів

Електронний графік відображає дні та години роботи лікарів-стоматологів поліклініки, кабінети, зміни
Ознайомитись

Невідкладна допомога

!!! УВАГА !!! На даний час невідкладна стоматологічна допомога надається тільки в години роботи поліклініки

Лікування зубів під час вагітності

Можна і потрібно лікувати зуби вагітним жінкам

Вагітність одна з найцікавіших і найпрекрасніших періодів у житті жінки. В очікуванні маленького дива майбутній мамі хочеться мріяти, літати, творити, співати. І це здорово, чим більше прекрасних моментів ви відчуєте під час вагітності, чим позитивнішими будуть ваші думки – тим здоровішим народиться ваш малюк. Адже щаслива мама – щаслива дитина.
Але, звичайно ж, це ще й один із найвідповідальніших періодів у житті жінки. Адже тепер жінка відповідає не лише за своє здоров'я, а й здоров'я майбутнього малюка. Не треба забувати, що часом навіть не дуже, на вашу думку значний фактор, може зіграти не кращу роль, щодо здоров'я майбутнього малюка.
Звичайно ж не варто впадати в паніку і боятися всього підряд. Варто прислухатися до свого здоров'я, до тих знаків, які дає нам наш організм і звичайно ж не пропускати консультацію грамотного лікаря, у якого ви стоїте на обліку під час вагітності.
Одне з більшості питань, які можуть виникнути у жінки, що чекає дитину – це питання лікувати або не лікувати зуби під час вагітності.
І тут двозначної відповіді немає. Відповідь одна - звичайно ж лікувати, і не бажано лікувати, а обов'язково лікувати. Стоматолог-терапевт є одним із основних фахівців, якого має відвідати жінка під час вагітності.

Терпіти зубний біль не можна в жодному разі – це однаково погано як для вагітної жінки, так і для малюка, що ще не народився:
  • по-перше, це стрес не тільки для майбутньої мами, але і для плоду,
  • по-друге, приховані осередки інфекції у ротовій порожнині вагітної можуть призвести до інфікування дитини в утробі матері.
Візит до стоматолога, необхідно здійснити негайно, не відкладаючи у довгий ящик.

Вагітність поділяються на три основні триместа. Грамотний лікар-стоматолог запропонує вам для кожного триместру свій план лікування та профілактики зубів.

Лікування та профілактика зубів у перший триместр – від моменту зачаття до 12 тижнів вагітності.
Перший триместр обумовлений тим, що саме в цей період відбувається закладання всіх життєво важливих органів у майбутнього малюка. Плацента, яка служить вірним панциром для дитини в утробі матері, тільки починає формуватися і ще не може повністю виконати свою захисну функцію і захистити плід від негативного впливу. Тому у цей період небажано проводити медичне втручання. Але місцеві препарати для зняття запалення застосовувати можна. Саме таке місцеве лікування і рекомендує вам грамотний стоматолог.
Другий триместр (починається з 13 тижнів і триває до 24 тижнів)
Цей період є оптимальним для лікування зубів та інших стоматологічних процедур. Адже плацента вже сформована, і дитина знаходиться під її захистом, тому ризик небезпеки значно знижений.
Третій триместр (з 25 тижня вагітності і до пологів).
Залишилося три і менше місяця до довгоочікуваної події – народження малюка. Позаду вже 6 місяців очікування. Організм жінки трохи втомився. Матка стає набагато чутливішою до медикаментозної дії. З усього вищевикладеного – зайвий стрес у стоматологічному кріслі вагітній жінці не потрібен. І якщо немає нагальної потреби, то лікування зубів найкраще відкласти на післяпологовий період.
Але якщо біль гострий, то відкладати відвідування стоматологічного кабінету в жодному разі не треба. Обов'язково зверніться за допомогою до професіонала-стоматолога.

Існують деякі правила і нюанси лікування зубів жінкам, які перебувають в очікуванні малюка.

  • Такі стоматологічні захворювання, як - карієс, пульпіт, періодонтит, запалення ясен (гінгівіт, пародонтит, стоматит) - лікувати можна і потрібно.
  • Для пломбування каріозних порожнин лікар-стоматолог може використовувати у своїй роботі як хімічно-затверджувані матеріали, так і сучасні матеріали, які твердіють лише під впливом фотополімерних лапм. Такі лампи не є небезпечними для плоду.
  • А ось відбілювання зубів, процедура, яку не можна робити під час вагітності, незалежно від триместру вагітності.
  • Лікування зубів у вагітної жінки правильно проводити під місцевою анестезією, яка є безпечною для плода. Не можна, щоб жінка, яка чекає на дитину, терпіла больовий стрес у кріслі стоматолога.
  • Загальний наркоз для лікування зубів вагітній жінці протипоказаний.

Трохи торкнемося теми нюансів лікування стоматологічних захворювань.
Пульпіт та періодонтит. Якщо вагітна жінка має загрозу розвитку інфекції, то необхідно провести лікування навіть на ранніх термінах вагітності.
Карієс. Карієс у неускладненій початковій формі можна лікувати – встановлювати пломби. Установка пломб не є небезпечною для майбутнього малюка.

Стоматит. Небезпечний тим, що можливе ускладнення у вигляді поширення інфекції на інші тканини та органи. Тому лікування стоматиту під час хвороби обов'язкове.
Пародонтоз, пародонтит та гінгівіт. Ці три патології є не такими небезпечними як, наприклад, стоматит. Але це не говорить про те, що на них можна не звертати уваги. Лікування цих захворювань є обов'язковим. Лікування пародонтозу, пародонтиту і гінгівіту можливе і в домашніх умовах, але тільки після консультації зі стоматологом і гінекологом, що спостерігає вас.

Ще одне питання, що часто зустрічається - це як часто необхідно відвідувати стоматолога вагітним жінкам.

Якщо це не гострий біль або стоматологічне захворювання, що вимагає негайного відвідування стоматолога, то план відвідування лікаря стоматолога у жінки, яка чекає на дитину, наступний:
При діагностиці змінності жінці варто відвідати консультацію стоматолога-терапевта вперше.
Потім на прийом до стоматолога варто ходити 1 раз на місяць до двадцятого тижня вагітності.
З 20 по 32 тиждень вагітності стоматолога варто відвідувати вже частіше - 2 рази на місяць.
А ось після 32 тижнів вагітності, консультацію стоматолога варто відвідувати вже 3 рази на місяць. Це пов'язано з тим, що мінералізація зачатків зубів, що почалася, у майбутнього малюка після 30 тижня вагітності посилюється у зв'язку з тим, що йде інтенсивна мінералізація скелета плода.

Діагностика зубів у вагітних

Лікарю стоматологу для встановлення точного діагнозу та призначення правильного лікування обов'язково необхідно проведення діагностики. Традиційний рентгенівський знімок для жінки, яка чекає на дитину, не найкраща діагностика – зайвий привід для занепокоєння. І якщо є можливість не робити рентген, краще скористатися такою можливістю і обійтися без рентгена.
Але в деяких випадках обійтися без рентгена не можна. Існує безліч стоматологічних захворювань, лікування яких без рентгенівського знімка не може здійснитися правильно. Чи варто сильно турбуватися в тому випадку, якщо вам все ж таки дали направлення на рентген? Ні, не варто. Сучасний рентген-обладнання є максимально безпечним для здоров'я. Рентгенівський промінь буде строго направлений в область зуба, що досліджується. А ось область шиї, грудей, живота буде закрита спеціальним фартухом зі свинцевих картин. Всі ці заходи безпеки зведуть до мінімуму небезпеку для здоров'я дитини, яка ще не народилася.
Якщо, все ж таки, виникла потреба в рентген-діагностиці, то краще здійснити її у другому триместрі вагітності.
Найбезпечнішим методом діагностики для вагітних є метод радіовізіографії. При цьому методі порівняно з плівковим рентгеном променеве навантаження на 90% менше.

Як правильно доглядати свої зуби в період вагітності.

Під час вагітності стежити за своїми зубами жінці треба ретельніше, але при цьому і більш делікатно.
У першому триместрі, у період до 12 тижнів дуже важливо попередити появи запалення ясен, які можуть викликати такі захворювання як пародонтит і гінгівіт.
Використання у щоденній гігієні зубних паст із протизапальними властивостями, постійний масаж ясен, полоскання покупними ополіскувачами або самостійно завареними настоями трав.
На початку вагітності треба звернутися до лікаря стоматолога-гігієніста для проведення процедури професійного чищення зубів і покриття зубів спеціальним ремінералізуючим складом.
Всі ці профілактичні заходи допоможуть уникнути або звести до мінімуму всі проблеми області ротової порожнини.
Другий та третій триместр
Під час четвертого місяця вагітності у малюка, який перебуває в утробі матері, починається активна фаза мінералізації. Формуються кістки, зуби.
Однією з головних завдань цього періоду вагітності є забезпечення постійного та достатнього надходження кальцію до організму жінки.
У цей період дуже важливо, крім правильної щоденної гігієни, ще й введення в раціон продуктів, які мають достатню кількість кальцію. Можливо, ваш лікар-гінеколог, порадить вам приймати вітаміни, до складу яких додатково включений кальцій.
У плані щоденної гігієни ротової порожнини дуже важливий правильний підбір зубної щітки. Щоб не травмувати ясна, зубну щітку краще вибрати з м'якою щетиною. І якщо ви помітили появу темних цятки на емалі, необхідно відразу ж відвідати свого стоматолога.
Якщо постаратися виконувати всі рекомендації, які ми виклали в цій статті в доступній та зрозумілій формі, постійно відвідувати стоматолога та гінеколога під час усього періоду вагітності та виконувати всі поради як профілактичного, так і лікувального характеру, то це дасть шанс мінімілізувати або уникнути всі проблеми, пов'язані із зубами та будь-якими захворюваннями ротової порожнини.
Будьте здорові!

Статтю написала
лікар-стоматолог
Бачинська Тамара
Леонідівна
Діагностика

Поліклініка оснащена сучасним рентгендіагностичним обладнанням для проведення прицільних дентальних рентгензнімків та панорамних знімків зубощелепної системи.

Лікування

Проводяться всі реабілітаційні заходи щодо відновлення жувальної ефективності, використовуючи як перевірені часом класичні технології, так і новітні розробки у сфері стоматології.

Профілактика

Для профілактики та лікування стоматологічних захворювань використовуються фізіотерапевтичні процедури. У поліклініці проводиться професійна гігієна ротової порожнини.

Страхова медицина

Обслуговування пацієнтів, які мають страховий поліс більш ніж у 10 страхових компаніях

 Найвища  категорія

Поліклініка має найвищу кваліфікаційну категорію.

Сертифікат відповідальності

Сертифицирована по системе качества ДСТУ ISO 2009.

 Наша команда

У нашій поліклініці працює висококваліфікований лікарський колектив
Терапевтичне відділення Професіоналізм,
гідний

Вашої довіри!
Хірургічне відділення Досвід
створює
результат!


Ортопедичне відділення
Ми хочемо, щоб Ви посміхались!
Посмішка – це Ваша візитна картка!
Дитяче відділення Індівідуальний комплексний
підхід у збереженні
стоматологічного здоровья дітей!

Сяюча посмішка на все життя!

Наші новини, цікаві публікації, пізнавальні статті про стоматологію....
Важливо отримати своєчасну стоматологічну допомогу! Без сумніву, стоматологи грають важливу роль у житті людини.
Не варто боятися стоматолога
Краще з ним потоваришувати!


Лікування лазером у стоматології Основною сферою застосування високоінтенсивного лазерного випромінювання є пародонтологія.
До стоматолога – кожні півроку! До 85% дорослого населення знаходиться в групі ризику стоматологічних захворювань.

Заплануйте Ваш візит

-->