Про поліклініку

Дорослим

Дітям

Лікарі

Прейскурант

Реєстратура

Контакти

Дорослим: пр.Д.Яворницького, 12   Дітям:вул.Шевченко,6а 

Центральне стерилізаційне відділення (ЦСВ)

Центральне стерилізаційне відділення (ЦСВ) є найважливішим етапом у дотриманні санітарно-епідемічного режиму.

У центральній стеріалізаційній проводиться:

  •  якісна обробка стоматологічного інструментарію,
  •  упаковка
  • стерилізація інструментарію та м'якого матеріалу, що використовується для прийому пацієнтів.


Дезінфекція медичних виробів  - знищення патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів на виробах медичного призначення, а також у їх каналах та порожнинах.

Передстерилізаційне очищення – видалення органічних забруднень та залишків лікувальних препаратів із внутрішніх та зовнішніх поверхонь медичних виробів перед їх стерилізацією.

Пакувальний матеріал, або матеріал, який використовується при упаковці медичних виробів для стерилізації та захисту від контамінації під час зберігання та транспортування.

Стерилізація  – процес знищення на виробах медичного призначення всіх видів мікроорганізмів та їх спор.



Прийом інструменту на стеріалізацію.

Центральне стерилізаційне відділення дозволяє проводити прийом інструментарію після дезінфекції в кімнаті для прийому відпрацьованого інструментарію з обов'язковим урахуванням інструментарію та фіксацією в журналі прийому.

Передстеріалізаційне очищення

Далі інструментарій потрапляє до кімнати для проведення передстерилізаційного очищення (ПСО)
ПСО включає:

  • ручний метод проведення ПСО,
  • використання ультразвукових очисників.


Упаковка

Далі інструмент, підготовлений до стерилізації, потрапляє на упаковку. Пакувальний матеріал, а саме комбінована упаковка, крафт-пакети також мають декларацію про відповідність та паспорт якості медичних виробів дозволених до використання в Україні. Після упаковки інструментарій та м'який матеріал потрапляє до кімнати для проведення стерилізації.




Стериалізація

Стерилізацію медичних виробів виконують фізичним (паровим, повітряним методами), використовуючи при цьому відповідний тип устаткування.



Вибір методу та засобів стерилізації залежить від особливостей медичних виробів, які стерилізуються відповідно до інструкції з експлуатації медичного інструментарію.
  • При паровому методі – стерилізаційним засобом є водяна насичена пара під високим тиском.
  • При повітряному методі – стерилізаційним методом є сухе гаряче повітря. 
У закладі переважає паровий метод стерилізації. Для повітряного методу використовують стерилізаційні шафи.
Обладнання, яке проводить стерилізацію, постійно проходить огляди, як фахівців технічного обслуговування, так і контроль якості стерилізації санітарно-епідеміологічної служби.
Обов'язково також проводиться самоконтроль кожної партії стерильного інструментарію та матеріалу з використанням індикаторної стрічки зовнішнього та внутрішнього контролю процесу стерилізації.
Усі дані про проведену стерилізацію фіксуються в журналах стерилізації відповідної форми.
Далі стерильний інструментарій потрапляє до кімнати для зберігання, а звідти видається до відділень за потребою. Індивідуальне пакування дозволяє пацієнту контролювати використання стерильного інструментарію та матеріалу на прийомі у лікаря.

Весь цикл від прийому до видачі інструментарію та матеріалу проводиться персоналом, який постійно проходить навчання та здає заліки з питань обробки та стерилізації інструментарію.
Усі ці заходи у комплексі дають перевагу використанню центрального стерилізаційного відділення у нашій поліклініці для забезпечення надання якісної стоматологічної допомоги.

Статтю написала
лікар - стоматолог
Фетісова Олена Вікторівна

медичний директор

Детальніше о лікарі



Заплануйте Ваш візит

-->